Portejbl je pohoda když ... (II)

... je všechno hezky po ruce a přitom sbalené tak, že čapnete jednou rukou bágl a víte, že máte všechno. Znáte to - vyrážíte na kopec a začínáte balit. Stanici, konektory, kabely, anténu (antény), baterie, ... je toho dost. Já to zkoušel řešit různě, od papírové přepravky od rajčat až po bytelný kufřík. No tak právě s ním jsem byl na kopci vždycky dost pro srandu. A blbě se to na kopec tahá, jet s tím na kole je naprosto sci-fi. Chce to batoh. Zkoušel jsem asi tři druhy - od jednoho OEM výrobce až po jednu Pumu a jeden Adidas. Jediné co na nich bylo dobré byly kšandy a volné ruce. Tak jsem jednou brouzdal po netu když se mi routoval plošný spoj a našel jsem tohle:

 

Je to sice určené pro TRX řady FT-857, IC-706 a asi těch rozměrů, ale stejně na tu 857čku šetřím, tak proč to nepoužít (zatím) i na menší Alinco DR-635? Známý se měl zrovna vracet ze "Států", tak jsem poslal SMS a za 14 dnů mi to přivezl. Tak jsem do toho složil můj portejbl a dopadlo to docela dobře. Má to spoustu úchytů a suchých zipů a normálních zipů a zdrhovadel a uvnitř "chytrý" výtah, kterým si nastavíte hloubku pro kratší TRX, aby vám tam nezapadl zcela na dno. Malé Alinco jsem musel na bocích vycpat dvěma bloky molitanu, aby se tam nekvedlalo. Dopadlo to dobře a TRX se ani nehne.

 

Na spodní straně je zipem oddělitelná kapsa, do které přesně sedne Pb akumulátor 12V/7Ah a ještě vedle něj zbyde místo pro cigaretový autokonektor a odložené napájecí a anténní konektory. Od prostoru pro TRX je tato sekce oddělená přepážkou na suchý zip, ve které jsou dva otvory pro kabely a zároveň pro přívod vnějšího vzduchu k ventilátoru.

Batoh je velmi dobře zpracovaný, z pevného a nepromokavého materiálu. Má dva ramenní popruhy s poutky pro zavěšení ručky, mikrofonu nebo GPSky a jeden břišní popruh, který poměrně úzký batoh příjemně stabilizuje i při mírně lezeckém výkonu nebo při jízdě na kole. Posez na zádech je příjemný, měkký se subjektivním pocitem stability, i když je batoh ještě užší než moje úřednická ramena (a to jsem si do teď myslel, že nic užšího už není). Po obou stranách na boku jsou přichystány vychytralé úchyty a poutka, která se spolu s malými bočními kapsičkami na dolním bateriovém dílu dají využít k uložení antény a jak vidíte i skládacího 2m stožárku. Víte co mě však dostalo? Když jsem zjistil, že ten batoh je na přední straně (ač nepromokavý) průzvučný. Myslel jsem, že budu muset vytáhnout externí repro, ale ne ne ne ... mysleli na všechno. Hraje to rovnou z batohu.

 

Udělal jsem si radost a už se těším na první jarní štafetu, protože nepojedu s kufrem jako nějaký cesťák s kuchyňskými noži. HI A takových vychytávek dělají víc! Podívejte se sem.

Tak někdy brzy naslyš na PMR, 2m či 70tce!

73! Franta CV (OK1FCV)